[ Updated threads · New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
Форум » Други » На лафче » Коя е книгата? (Познайте книгата)
Коя е книгата?
dalinasDate: Sunday, 24.08.2014, 20:32 | Message # 31
Експерт
Group: Модератори
Messages: 178
Awards: 8
Reputation: 5
Reproofs: 0%
Status: Offline
Да, виждам. Надявах се да се включи някои друг ...
Сега книгата.

Семейна сага за три сестри. Отгледала ги е баба им – прочута писателка. Момичетата, млади жени, са възпитани да вярват в любовта и в мъжкото превъзходство ...

Добавено (03.08.2014, 13:36)
---------------------------------------------
Малко помощ.

Романът е изпълнен с буйни страсти, със заплетени интриги. Действието се развива в Англия, във Франция, в Съединените щати...

Добавено (13.08.2014, 13:25)
---------------------------------------------
tongue wacko tongue Ето го отговора: Шърли Конран - Пурпур

Добавено (24.08.2014, 19:32)
---------------------------------------------
Реших да Ви задам друга гатанка. Това е откъс от книгата: .... ?!

" ... Имението бе оградено от вековни дъбове. Масивните им клони се протягаха към него и надвисваха, натежали от къдравия листак, сякаш любящо обгръщаха с ръце обитателите и самата сграда. Къщата стоеше като южняшка кокетка, разстлала надиплените си поли около себе си. Тухлената фасада винаги се поддържаше боядисана в бяло. Редица коринтски колони украсяваше предната част — по три от всяка страна на входната врата. Те подкрепяха балкона на втория етаж над широката веранда, която обикаляше къщата. По нея се виждаха пръснати тук-там бели градински мебели. Тях ги прибираха вътре само през студените, влажни зимни месеци. Бели парапети от ковано желязо, фини като дантелена яка, ограждаха терасата. Външни дървени капаци в тъмнозелено закриваха високите прозорци, които иначе блестяха като огледала под лъчите на слънцето.
Летните насекоми жужаха лудо и се стрелкаха хаотично из изобилието от разцъфнали растения, чийто цвят бе така наситен и искрящ, че причиняваше болка на очите. Никое друго кътче по земята не притежаваше по-зелена трева от тази, която се стелеше като килим край Убежището.
Около къщата витаеше дух на изтънченост и изящество — като магическо покривало, което забулва замъците от приказките. Откакто се помнеше тази къща олицетворяваше за нея най-желаното в света. Сега тя живееше в нея. А след случилото се днес разбираше, че този живот щеше да е временен. ..."

 
angel4e_777Date: Monday, 25.08.2014, 00:53 | Message # 32
Администратор
Group: Администратори
Messages: 187
Awards: 0
Reputation: 1
Status: Offline
Сандра Браун?
 
dalinasDate: Monday, 25.08.2014, 01:36 | Message # 33
Експерт
Group: Модератори
Messages: 178
Awards: 8
Reputation: 5
Reproofs: 0%
Status: Offline
Да. А книгата е ...
 
angel4e_777Date: Monday, 25.08.2014, 10:25 | Message # 34
Администратор
Group: Администратори
Messages: 187
Awards: 0
Reputation: 1
Status: Offline
Мисля, че е "Само спомен"..?
 
dalinasDate: Monday, 25.08.2014, 12:23 | Message # 35
Експерт
Group: Модератори
Messages: 178
Awards: 8
Reputation: 5
Reproofs: 0%
Status: Offline
Браво!
 
angel4e_777Date: Monday, 25.08.2014, 16:33 | Message # 36
Администратор
Group: Администратори
Messages: 187
Awards: 0
Reputation: 1
Status: Offline
Сега е мой ред smile :

Книгата е нова, биографична и разказва за 4 деца и трудният живот, който са имали, заради шантавите си родители (ако мога така да ги нареча...)
 
dalinasDate: Monday, 25.08.2014, 23:09 | Message # 37
Експерт
Group: Модератори
Messages: 178
Awards: 8
Reputation: 5
Reproofs: 0%
Status: Offline
Ох, ако е нова няма да позная. Единственото ново, което купих (днес ми го доставиха), е за комисар Монталбано - Екскурзия в Тиндари.
Малко помощ, моля ...
 
angel4e_777Date: Wednesday, 27.08.2014, 22:09 | Message # 38
Администратор
Group: Администратори
Messages: 187
Awards: 0
Reputation: 1
Status: Offline
Автобиографична хроника за изпитания и изкупление, за силата на духа и смелостта да следваш мечтите си, независимо от обстоятелствата.
Автора е жена - писател и журналист, позната като бивш водещ на рубриката за клюки за MSNBC.com, книгата е от 2011 г. (наистина нова).
 
dalinasDate: Wednesday, 27.08.2014, 23:00 | Message # 39
Експерт
Group: Модератори
Messages: 178
Awards: 8
Reputation: 5
Reproofs: 0%
Status: Offline
Стъкленият замък от Джанет Уолс ??? Прочетох за нея от теб в "Мнения за книги" и ми звучи интересно. Дано да съм познала ...
 
angel4e_777Date: Thursday, 28.08.2014, 10:22 | Message # 40
Администратор
Group: Администратори
Messages: 187
Awards: 0
Reputation: 1
Status: Offline
Точно тя е и горещо я препоръчвам, защото на мен наистина много ми хареса smile
 
dalinasDate: Tuesday, 09.09.2014, 18:27 | Message # 41
Експерт
Group: Модератори
Messages: 178
Awards: 8
Reputation: 5
Reproofs: 0%
Status: Offline
Сега е мой ред ...
В книгата се говори за брутално убийство, древно зло, разкрита тайна ... Преводач е Валери Петров.

Добавено (01.09.2014, 12:36)
---------------------------------------------
Това е трилогия /поне аз съм с това впечетление/ и нямам първа и трета книга, но „загадка“-та ме предизвика ...

Добавено (09.09.2014, 17:27)
---------------------------------------------
"Пламъците избухнаха със свистене. В Йерусалим нощта бе необичайно студена за края на февруари. Откъм Мъртво море, източно от града, още от пладне бяха започнали да се струпват оловносиви облаци. До десет часа същата нощ улиците на мюсюлманския квартал в Стария град опустяха. От прозорците с прихлопнати капаци се носеха миризми на кюфтета и кафе с кардамон.
В десет часа и една минута по стълбите на уличката „Акабат ат Такия“ отекнаха шумни стъпки. Двама мъже в прашни костюми и с карирани куфии се спускаха бързо по широките стъпала. ..."

 
petargeorovDate: Wednesday, 01.10.2014, 15:56 | Message # 42
Начинаещ
Group: Потребители
Messages: 18
Awards: 0
Reputation: 1
Reproofs: 0%
Status: Offline
Още малко помощ? smile
 
dalinasDate: Thursday, 02.10.2014, 21:29 | Message # 43
Експерт
Group: Модератори
Messages: 178
Awards: 8
Reputation: 5
Reproofs: 0%
Status: Offline
" ... През целия ден в петък не се отделих от мобилния си телефон, въпреки упреците на Изабел, че се побърквам. Дори го бях оставил на вибрация по време на едно съвещание на ръководството. На тези съвещания от една година насам се обсъждаха основно финансови проблеми и заплатите на всички ни бяха орязани. Под въпрос беше не оцеляването ни, а това, за което си харчехме парите. На два пъти подскачах от мястото си и напусках съвещанието при вибрирането на телефона си, ала и двата пъти се оказа, че съм получил рекламни съобщения на електронната си поща. Накрая с удоволствие си тръгнах за вкъщи и успокоих параноята си, прекарвайки приятна вечер с Изабел. След като хапнахме хубаво, тя се съжали над мен и ми предложи да потърсим информация за доктор Хънтър в интернет, за да видим на какво ще попаднем. Просто имах лошо предчувствие, което не можех да си избия от главата... "
 
angel4e_777Date: Friday, 03.10.2014, 01:01 | Message # 44
Администратор
Group: Администратори
Messages: 187
Awards: 0
Reputation: 1
Status: Offline
Йерусалимска загадка на Лорънс О’Брайън?
 
dalinasDate: Friday, 03.10.2014, 14:03 | Message # 45
Експерт
Group: Модератори
Messages: 178
Awards: 8
Reputation: 5
Reproofs: 0%
Status: Offline
Да! Браво!
 
Форум » Други » На лафче » Коя е книгата? (Познайте книгата)
Search: