[ Updated threads · New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Форум » Други » На лафче » Филми, направени по книга (Книга или филм)
Филми, направени по книга
angel4e_777Date: Thursday, 05.06.2014, 12:02 | Message # 1
Администратор
Group: Администратори
Messages: 187
Awards: 0
Reputation: 1
Status: Offline
Отварям тема за филми, които са направени по книга. Разбира се, за мен книгите са по-хубави, може би защото докато чета си ги представям по един начин... Но всеки си представя дадена книга по различен начин, докато филма накрая се оказва съвсем не както сме си го представяли... Има, разбира се и изключения...

Започвам темата с "Академия за вампири" на Ришел Мийд.



Признавам книгата ме грабна още в началото и не оставих поредицата, докато не я прочетох цялата...
А филма... е филма малко ме разочарова. Не беше чак толкова лош, но можеха да го направят и по-добре. Дано следващите части са по-хубави (ако има такива).
 
PlamDate: Monday, 09.06.2014, 12:54 | Message # 2
Начинаещ
Group: Потребители
Messages: 12
Awards: 1
Reputation: 1
Reproofs: 0%
Status: Offline
Пак относно "Игрите на глада" и "Дивергенти", понеже това ми е най-прясно като съотношение филм - книга.

Книгите наистина грабват, особено "Дивергенти", добри са, интересни, не чак свръхкачество, но е емоция.
Филмите...
"Игрите на глада" - горе-долу.
"Дивергенти" - предимно се разочаровах от първия филм, който излезе наскоро, въпреки че изглежда сравнително интересен. Но аз обичам максимално придържане към книгата ипоследователността в нея, а не толкова режисьорски виждания за нещата. Единствено мога да кажа, че доста сполучливо са подбрали образа на Фор - точно както си го представях е.
 
Форум » Други » На лафче » Филми, направени по книга (Книга или филм)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: